Robotla Kanalizasyon Açma

Kırmadan Boru ve Pimaş Açma

Ev ve işyerlerimizde pimaş gider boruları tesisat işlerinde en sorunlu uygulamalardandır. Tuvalet, lavabo ve banyolarda oluşan tıkanıklar yaşam alanlarımızı kısıtladığı gibi sıkıntılı zamanlar yaşatır. Bulaşıklarımızı yıkadığımız mutfak giderlerinde biriken yağ ve yemek artıkları banyolarda saç ve benzeri şeyler kolayca lavabolarımızı tıkarlar hayatımızı belli oranda etkilerler. Tıkanan lavabolarımızı açmak için evlerde kendimiz tuz ruhu lavabo açıcılara başvururuz bunlar hem kimyasal oldukları için kullanılmasında dikkat edilmelidir ayrıca yağ kalıntılarını çıkartabilir fakat yabancı cisimlerde pek işe yaramaz İçlerindeki kimyasal maddelerden dolayı tesisat borularına da zarar verir.

Kimyasal Maddeler Pis Su Giderlerine Zamanla Zarar Verir

Kimyasalların etkili gücüne dayanamayan pimaşlarınız zaman içerisinde ilk gün ki özelliğini kaybeder tortulaşan pimaşlar da yağ ve yabancı cisimler daha kolay tutulur.Bu nedenle yapmanız gereken lavabo açmada uzman ekiplere başvurmanız sizin daha iyi hizmet almanızı sağlayacaktır. Klozetlere atılan sigara ,tuvalet kağıdı,saçlar diğer yabancı cisimler zamanla tıkanmaya sebep olur ve buda oldukça önemli uğraş isteyen bir uygulama olacaktır.

İstanbul Bölgesine Kanal Açma Hizmeti Veriyoruz

İstanbul ve çevresine verdiğimiz bu hizmette uzman ekibimiz ve kanal açma cihazımızla kolayca sizi bu dertten kurtarıyoruz. Kanal açma cihazımızın sarma ucu dediğimiz başlığı sayesinde dönerek ilerleyen uç tıkanıklığa sebep tuvalet kağıdı ,bez olan maddeyi oradan geri çıkarır. Katı yağlanmadan oluşan tıkanıklıksa delici zincir başlıklar kullanılır. Uzman ekibimiz en kısa sürede kanal açmanızı kolayca halleder. Tıkalı lavabo ,çamaşır bulaşık makinesi gideri ,ana logar ,kanalizasyonları kırmadan kanal açma robotumuzla kolayca açıyoruz.

 

Robotla Kanal Temizleme

Bina yapım aşamasındayken inşaat temeli yapılırken pimaşların sabitlenmediği için dökülen betonla oynama olur eğilimi bozulur ve hatta pimaşlar ayrılıp beton içleri dolar. Zamanla kullanılan giderlerde tıkanıklık görülmeye başlar banyo tuvaletlerde klozete atılan tuvalet kağıdı yada benzeri maddeler, mutfak da yağ ve yemek atıkları çatılarda toz kuş tüyü gibi istenmeyen yabancı maddeler zamanla kullanımı değişen pimaşlara tutunur ve tıkanıklığa sebep verir. Bazen kanalizasyonun tıkanması bazen de evlerdeki bu tarz tıkanıklıkları açma işlemini kanal açma denir. Arızalı kısmın değişmesi demek pimaşların değişmesi demektir buda maliyeti yüksek ve tadilatla olur. Oysaki artık teknoloji sayesinde kırmadan kanal açma robotu ile kamera ile tıkalı olan yer bulunur ve işaretlenir.

Robotla Kanal Temizleme Nasıl yapılır

Kanal açma robotunun ucuna sarma dediğimiz materyalle işaretli olan yere gönderilir buda maliyeti düşürürerek az bir yer kırarak temizleme yapılır. Kameralı kanal açma cihazımızla pimaşların içerisinde ne var görürüz. K ameralı kanal açma cihazımız ile tuvalet kağıdı, peçete, beton kalıntılarını görebilir ve onları pimaş ve kanalizasyon borularını kırmadan açabiliriz. Banyo ve tuvaletlerde yaşanan tıkanmalar binanın kanalizasyon borularında birikerek en alt katların tuvaletlerinden taşma geri tepme yapar. Üst kattakiler tuvaleti kullandıkça alt katlara geri gelme yapar. Tıkanan pimaşlar da evlerde uygulayabileceklerinizin başında sirke ve sıcak su veya lavabo açıcı kimyasal maddeler gelir. Bu kimyasallı kullanırken dikkatli uygulamalıdır bu kimyasal karışım sağlımızı tehdit eder. Ayrıca kesin çözüm değil geçici çözümdür.

Klasik Kanal Temizleme Yöntemleri

Pimaşlarımızı bu kimyasal maddeler zarar verir çok etkili oldukları için pimaşlar da delinmeler oluşur. Kanal açma yöntemlerinde diğer bir yanlış eldivenle tıkanıklığa sebep olan maddeyi bulmaya çalışmaktır. Tıkanıklığa sebep olan maddeyi el yordamıyla parçalamaya çalışmak kalıcı değil geçici bir süreç olur tamamen açılmadığı için kanal açma işlemi tamamlanmış sayılmaz ve sorunu sadece erteleme olacaktır. Evlerde olmazsa olmazlarımız çamaşır ve bulaşık makineleri giderleri de tıkanabilir. Burda oluşan tıkanıklık makinelerimizin verimli çalışmasını da engeller. Evler de uygulanan tıkanıklık açma işlemleri hem makinelerimize hem de onların gider pimaşlarına zarar verir ve ilerleyen zamanlar da size daha büyük maliyetlerle karşınıza çıkabilir. Kanal açma sorunlarını ertelemek yerine zamanında çözmek ve uzman ekipten yardım alınabilecek en iyi karar olacaktır.

Robotla Kanalizasyon Açma Hizmeti ile Zamandan Tasarruf Sağlıyoruz

İstanbul ve çevresine verdiğimiz Robotla Kanalizasyon Açma Hizmeti son teknolojik kanal açma robotumuz ve kameralı cihazlarımızla siz müşterilerimize en iyi hizmeti vermekteyiz. İlk önce kameralı cihazımızla pimaşlardaki tıkanıklığa neden olan maddeyi görüntüleyip kanal temizleme robotumuzla o maddeyi oradan çıkarıyoruz. Gelişen teknoloji bizlere bir çok alanda kolaylık sağlamıştır bizimde amacımız bu gelişen teknolojiden faydalanmak ve siz müşterilerimize en uygun hizmet vererek müşteri memnuniyet sağlamaktır. Bize ulaşmak için yukarıda iletişimde bulunan telefonlarımızı arayıp randevu almanız yeterli olacaktır İstanbul ve çevresinde nerede olursa olsun en yakın Kanal Temizleme Servisi size yönlendirilecektir