İstanbul 15 dakikada Kırmadan Su Kaçağı Bulma

  • Eviniz de su kaçağı sorunumu var?
    su sızıntısı görüntüleme

    Kameralı Su Kaçağı Tespiti

  • Komşularınızla sorun mu yaşıyorsunuz?
  • Evinizi su mu basıyor?

İşte sizi en kısa zamanda bu sorundan kurtaracak biz DİLSİZOĞLU TESİSAT olarak hizmetinizdeyiz.

Su Kaçağı Tespitinin Geldiği Nokta.

Su kaçağı bulunana dek kırılmadık yer kalmaz evlerimiz,iş yerlerimiz inşaat alanlarına dönerdi. Günlerce lavabolar, banyo ve tuvaletler kullanılamaz, bir su sızıntısı için çektiğimiz çilenin yanı sıra maddi olarak da belimiz bükülürdü. Şimdi ise teknolojiden ve aletlerden faydalanılmak çok daha kolay bir sistem uygulamaktayız.

DİLSİZOĞLU TESİSAT siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti ve yardımcı olabilmek için en iyi şekilde uzman kadrosuyla profesyonel ekip ve ekipmanlarıyla hizmetinizdedir.

7/24 sıhhi tesisatçısı olarak yaptığımız garantili, güvenilir, hızlı ve sağlıklı tespit ve tamirin yanında sektördeki birçok el altından iş yapan rakiplerimize göre de en uygun fiyat garantisi ve %100 müşteri memnuniyeti teminatını vermekteyiz. Bizler işini severek yapan ve işinden keyif alan, bunun yanında insanların sorunlarını çözmekten çok büyük bir mutluluk duyan bir ekibiz. Kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti yapmak bizim işimiz.

 

PROFESYONEL SU KAÇAĞI BULMA İŞLEMLERİ

Günümüzde su kaçağının tespit edilmesini sağlayan modern sistemler geliştirilmiştir.

Son teknoloji donanımlar aracılığı ile yeni geliştirilen metotlar sayesinde su kaçağının bulunma işlemleri sırasında kabataslak kırma ve yıkma usullerine gerek kalmadan, arıza nokta tespitiyle keşfedilir. Nokta tespiti ile bulunan su kaçağı bir yandan değerli olan zamandan tasarruf anlamına gelir öte yandan kullanıcılara ekonomik maliyet altına girmekten kurtulma şansı verir.

SU KAÇAĞI BULMA YÖNTEMLERİ

KORELATÖR CİHAZIYLA SU KAÇAĞI BULMA YÖNTEMİ

 

su kaçak bulma

evde su sızıntısı bulma

kaçak su bulma kameralı

Korelatör cihazı su kaçağının gürültü ile ilişkilendirilmesi prensibi sayesinde, su kaçağının olduğu bölgenin tam yerinin bulunması işlevini yerine getiren elektronik ses dinleme cihazıdır.
Günümüzde su kaçağının bulunmasını sağlayan en etkili metotdur. Su taşıyan boruların geçtiği hat üzerine birkaç farklı noktaya borular ile temas edecek şekilde ses sensörlerinin yerleştirilmesi aracılığı ile uygulanır. Su sızıntısının çıkardığı tüm ses sinyal verileri dinlenir. Elde edilen ses verileri algoritma yolu ile karşılaştırılır ve en yüksek sinyal gelen bölge tespit edilir.

Önceden işaretlenen boru hattını bildiren bölge içerisinde ses verilerinin yoğunlaştığı ve gürültüsünün arttığı nokta işaretlenir. Belirlenen nokta üzerinde bulunan fayans, beton ve benzeri malzeme sökülerek su sızıntısına gerekli müdahale yapılır. Korelatör cihazının sağladığı en büyük avantajlardan bir tanesi çok kısa bir zaman zarfında kaçağın ana kaynağının tespitinin sağlanmasıdır.

Diğer bir önemli faydası boru hattının geçtiği güzergâhın aşırı derecede yıkımının ve tadilatı uzun ve masraflı olabilecek tahribatın önüne geçmesidir. Ses tespitinde önemli olan koşullar; boru hattının çevresinde bulunan zeminin sertliği, boru hattının geçtiği güzergâh itibariyle ortamın gürültü düzeyi ve dış etkenler, ayrıca borunun imal edildiği malzeme iyi hesap edilmeli buna göre bu işlem gerçekleştirilmelidir. Su KaçağıBu cihazı kullanmaya yetkin teknik elemanların ve teknik alt yapıya sahip firmalarca yapılması ayrıca önem taşımaktadır.

su sızıntısı tespitiKorelatör cihazının yerleştirilen ses sensorlerinden alınan verileri toplayarak analiz yapılmasını gösteren şekil: En yüksek verinin alındığı bölge kırılarak nokta atışı yapılır. Bu sayede boru hattının üzerinde bloğun tamamının kırılmasına gerek kalmaz. Bu sayede maksimum derecede verim alınarak masraflar en aza indirgenir. Korelatör cihazı yöntemi, sayesinde sızdırma olan bölge seri şekilde belirlenir ve müdahale edecek ekip zaman kaybı yaşamadan bu belirlenmiş bölgede tamiratını kolaylıkla yapar. Zaman tasarrufu sağlandığından daralmış bölgede kırma işlemi de titizlikle sürdürülebilir, bu bölge üzerinde eğer fayans ve kalebodur varsa kırılmadan sökülerek çıkarılır, tekrardan fayans yaptırmak için ekstra ücret ödemeye lüzum kalmaz.

Su kaçaklarını kırmadan buluyoruz ve su kaçağını tespit ediyoruz kameralı gelişmiş cihazlarımızla 7/24 hizmetinizdeyiz  0532 783 0315

KIRMADAN KAMERALI SU KAÇAĞI TESPİTİ

Su kaçağı, banyonuzun, tuvaletinizin veya küvetinizin herhangi bir yerinde olabilir. Evinize geldiğinizde rahat bir şekilde dinlenmek, duş almak istersiniz ama alacağınız duş sizi rahatlıktan çok gerginlik yaratabilir. Banyonuzdan sızan su aşağıya gidebilir ve komşunuzu rahatsız edebilir. Uyarıda bulunur size komşunuz, önlemler olarak banyonuzun belki de tüm fayanslarını kırıp, duvarları yeniden alçılayarak bu durumdan kurtulabilirsiniz ama bu size bir su kaçağı pahalıya mal olabilir. Peki bunun önlemi sizce bu mu olmalı?
Yeni gelişen Dünya düzeninde hemen hemen her şeyin kolayı mevcuttur.

Telefonunuzla bir tık yaparak bankadan para havale edebilir, çekebilirsiniz. Gelişen teknolojiyle su kaçağı tespiti yapmakta çok kolay. Robotlar ve cihazlarla oradaki kaçağı tespit edebilir ve onarımını tek bir parça kırmadan bile yapabilirsiniz. Su Kaçağı ufak bir sorun gibi görünse de emin olun ki başınıza büyük dertler açabilir. Sızma olayları çok fazla evde mevcut bir durum ve bu durum çok fazla kişiyi rahatsız etmektedir. Peki su kaçağı nasıl anlaşılır?

  • Dairede su kullanımı yapmayın, muslukları ve sifon dolum vanalarını kapatın. Su saatini kontrol edin bir müddet bekledikten sonra tekrar kontrol edin eğer rakamlarda bir değişiklik varsa dairede temiz su tesisatı kaçağı söz konusudur.
  • Dairede ara ara veren sızıntılar var ise bu kirli su kaçaklarına işarettir ancak istisnai bir durum var iskinin ve binanın kullanımına göre ufak bir yırtıktan ancak bar yükselince su sızıntıları meydana gelir bu tür kaçaklarda ara ara meydana gelmektedir.
İLETİŞİM
Bizi Aramak için TIKLAYIN