Su Tesisatı Sık Sorulan Sorular

Su Tesisatı Sık Sorulan Sorular

Su tesisatı yaptırma, su kaçağı tespiti, su arızası tamiri gibi birçok işlem sıhhi tesisat iş kolunun en çok önem verdiği hizmetlerin başında gelmektedir. Vatandaşın sık sık başvurduğu bu hizmetler, işinin ehli firmalar tarafından yapılmazsa ileride daha büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle kişilerin mutlaka bilmesi gereken konular vardır. Bizler de firma olarak sizlerin aklında herhangi bir sorun kalmaması adına sık sorulan soruları ve cevaplarını hazırladık.

  • Sıhhi Tesisat Nedir?

Sıhhi tesisat, şehir alt yapısı ve bina alt yapısını oluşturan kirli ve temiz su tesisatı ile ilgilenen meslek koludur.

  • Pis Su Tesisatı Nedir?

Pis su tesisatı, kullanılan suların borular ve altyapı sistemi aracılığı ile arıtma tesislerine geri gönderilmesine yarar. Pis su tesisatlarının kanalizasyon borularına bağlanması zorunludur. Bu tesisatın bakımının ve döşenmesinin mutlaka işini iyi bilen bir firma tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde çevre ve insan sağlığını tehdit eden durumlar ortaya çıkabilir.

  • Su Kaçağını Nasıl Anlayabilirim?

Eğer tesisatınızda su kaçağı varsa bunu şunlara dikkat ederek anlayabilirsiniz: Suyu kapattığınız halde su sayacınız çalışmaya devam ediyorsa, su faturanız çok yüksek geliyorsa ve alt katınıza su damlıyorsa tesisatlarınızda kaçak olabilir. Bizlere bu konuda ulaşırsanız sizin için su kaçağı tespiti yapabiliriz.

  • Su Kaçağı Tespitinde Fayanslarım Zarar Görür mü?

Firmamız su kaçağı tespiti sırasında son teknoloji ürünleri kullanmaktadır. Herhangi bir yıkım döküm olmadan su kaçağını hızlı bir biçimde tespit edebilmekteyiz. Şayet kaçak varsa, sadece o noktayı lokal olarak kırıp onarım işlemlerini gerçekleştiririz.

  • Borular Neden Patlamaktadır?

Boruların patlamasının birçok sebebi bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri ise tesisatın yanlış döşenmesi, boruların kalitesiz malzemelerden yapılması, ev tesisatının eski olması ve rutubettir.

  • Tıkanıklık Neden Olmaktadır?

Tıkanıklıklar genellikle, gider borularına yemek artıklarının gitmesinden ötürü yaşanmaktadır. Bunun dışında klozetlere kağıt peçete atmak gibi sebepler de tıkanıklıkların oluşmasında rol oynar.

  • Tıkanıklığı Nasıl Açtırabiliriz?

Firmamızın kullandığı ürünler tıkanıklığı evinize zarar vermeden açmaktadır. Böyle durumlarda bizimle mutlaka iletişime geçmelisiniz.